sobota, 28 listopad 2015 17:12

Life is Strange - Epizod 5

Z małym opóźnieniem, ale, w końcu jest! Epizod 5 Life is Strange… przyznaje, że ciężko było mi się zabrać do napisania tego tekstu, z kilku powodów. Pierwszym z nich są mieszane uczucia dotyczące zakończenia tej wybitnej produkcji, drugim – wynikającym z pierwszego bardzo odrębny klimat ostatniego epizodu w porównaniu do czterech poprzednich, ale do rzeczy.

Dział: Recenzja

Z głosem (a raczej tekstem) docierającym do Was niczym szept kochanka mam możliwość przybliżyć Mirror’s Edge. Produkcję studia EA DICE, znanego przede wszystkim z serii Battlefield. Warto wspomnieć, że osoby ze wspomnianego studia pracują nad najnowszym Battlefrontem, (którego beta już w październiku, omg, omg, omg!!!11!!!!1jeden!!) i Mirror’s Edge Catalyst, który tak jak 1 część będzie platformówką 3D z widokiem z pierwszej osoby.

Dział: Recenzja
środa, 02 wrzesień 2015 12:08

Life is Strange - Epizodyczna przygoda

Life is Strange… Jakby się nad tym zastanowić to tak jest w rzeczywistości. Studio DONTNOD Entertainment świetnie daje do zrozumienia, że życie jest dziwne, a konsekwencje naszych działań mogą być dotkliwe. Oczywiście w życiu to wygląda trochę inaczej, nie potrafimy cofać czasu jak główna bohaterka Max, ale na szczęście wiele życiowych potknięć można naprawić – częściej niż w Life is Strange.

Dział: Recenzja

Kto z nas nie zna takich tytułów jak Far Cry, Assasin’s Creed czy Tom Clancy’s Rainbow Six? A jeśli nie znamy to warto nadrobić zaległości produkcji, które powstawały pod czujnym okiem Ubisoft Montreal. Jeśli te gry nie przemawiają do nas w żaden sposób to w takim razie może warto na zachętę odpalić Watch Dogs?

Dział: Recenzja

Serio… Tej grze można przypisywać tak wiele minusów, że osoby, które uważają, że nie są kreatywne, automatycznie podniosą swoją samoocenę. DreadOut wydany przez studio Digital Happiness w 2014 roku został wyposażony w niedoścignioną oprawę graficzną, przy której Doom 3 wygląda jak świerzaczek. O chu&*@ości tej gry można pisać poematy i znowu, jeśli ktoś uważa, że nie ma talentu do tworzenia poezji to po skończeniu tej gry, automatycznie podniesie swoja samoocenę!

Dział: Recenzja
środa, 06 maj 2015 22:45

Retrospekcja Mark of the Ninja

Ninja - tych skrytobójców z czasów feudalnej Japonii uwielbia każdy. Nie bez kozery przetrwali w kulturze do dzisiaj. Począwszy od filmów, poprzez książki, aż po gry, formacja ta jest tematem rozchwytywanym przez autorów. Wystarczy spojrzeć na popularność gier z serii Ninja Gaiden, czy też pierwszy z brzegu film z lat 80. Ninja… Są fajni.

Dział: Recenzja

Tormentum – Dark Sorrow jest przedstawicielem gatunku klasycznych przygodówek z interfejsem point-n-click. Gra została stworzona przez Polskie studio OhNoo i wyszło im naprawdę dobrze! Wcielamy się w bezimienną postać, która została schwytana z niewiadomych powodów i jest...

Dział: Recenzja

Alan Wake ocieka klimatem jak Opętani mrokiem. Studio Remedy dało rade przy tworzeniu serii Max Payne i nie zawiedli przy Alan Wake’u. Jeśli ktoś lubi kryminały i horrory, to poczuje się jak w domu.

Dział: Recenzja

„Każdy wybór niesie za sobą konsekwencje. Ty masz Kyrat, ale ja zabieram helikopter”. Czwarta odsłona serii Fary Cry nie ogranicza się tylko do takich wyborów. Stworzona przez Ubisoft Montreal przenosi nas do fikcyjnego niewielkiego kraju o nazwie Kyrat, który znajduje się w Himalajach. Główny bohater Ajay Ghale wychował się w Nowym Yorku, lecz urodził w Kyracie, którego mieszkańcy przywiązani są do tradycji i prostego modelu życia.

Dział: Recenzja

Na początku był raj, a następnie człowiek stworzył sobie piekło. Harran – taką nazwę nosi miasto, które z perspektywy czasu można było uznać za świeżo powstający eden. Ta piękna metropolia została wybrana na nowe epicentrum igrzysk sportowych. Pojawiające się nowe żurawie z wieżowcami, budowa autostrad, napływ ludności, a „slumsy” (bo takie odnosimy główne wrażenie o mieście) miały przeobrazić się niczym larwa w pięknego motyla.

Dział: Recenzja

Please publish modules in offcanvas position.