potwornie dobra strona graczy

odwiedź nas: Facebook

piątek, 13 listopad 2015 15:01

System Shock - Remake Zapowiedziany

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Marzenia się spełniają! Parę dni temu świat obiegła wiadomość o poważnym podejściu Studia Night Dive do stworzenia remake’a pierwszego System Shocka. W Halloweenowym artykule zaznaczałem, że gdyby ktoś się tego podjął i zrobił to naprawdę dobrze, to mogłaby to być jedna z bardziej klimatycznych gier z gatunku horror/fps w ciągu ostatnich lat. W zależności od tego, jak to będzie wyglądało wg mnie „rimejkowany” System Shock może zbliżyć się klimatem nawet do pierwszego F.E.A.R.’a, lecz to tylko osobiste spekulacje i nadzieje.Studio Night Dive znane jest z ponownego wydawania wcześniej powstałych gier. Między innymi System Shock 2, jedyneczka w 2015 roku również dołączyła do tego grona, Turok, Turok 2 czy Wizardry 6,7 i 8. A teraz postanowili odejść trochę od przyzwyczajeń i zobaczymy, jak dadzą radę. System Shock jest wstępem do jednej z bardziej przerażających gier, z jakimi miałem styczność, a jest nią jej druga część. Nawet teraz wersja GoG System Shock 2 straszy i wprowadza gracza w ciężki klimat niejednokrotnie przyprawiający o gęsią skórkę.

Stephen Kick – szef Night Dive rozważa też wydanie trzeciej części gry, ale jak zapowiada już teraz: nie mają na to jeszcze hajsu. Co może się zmienić jeśli nie dadzą ciała z ich najnowszym rimejkiem. Generalnie jestem podjarany tematem. System Shock to nie tylko świetna fabuła, przerażające wątki, niespodziewane zwroty akcji, ponura wizja łączenia ludzi z maszyną, dominacji sztucznej inteligencji nad człowiekiem, a nawet zastąpienia ludzkiej rasy, ale też jedna z najbardziej zapadających w pamięć kobiecych postaci w grach – Shodan.

Jeśli ktoś nie słyszał o wspominanym tytule, to seria Bioshock powinna dawać jasno do zrozumienia co studio Irrational Games odpowiedzialne za System Shock 2 potrafi stworzyć.

Czytany 1331 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 listopad 2015 15:21
Zaloguj się, by skomentować