czwartek, 16 maj 2019 13:47

Post, który napisałeś, dotrze do kogoś. Nie przestawaj pisać.

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jesteśmy otoczeni przez rozpraszacze. Niezależnie od tego, czy chodzi o budowę wieżowca za oknem, hałaśliwych sąsiadów czy setki migających powiadomień, otrzymywanych regularnie co kilka godzin. Oh, i ten nowy odcinek Gry o Tron.

 

 

Pozwól, że Cię zapytam : co ostatnio napisałeś?

 

Kiedy obudziłam się dziś rano, mój mózg od razu zwrócił się w stronę każdego możliwego zajęcia. Wszystko po to, żeby porzucić obrany wczoraj kurs bycia produktywną istotą. Bo Gra o Tron, nie spałam za wiele i scrollowanie po instagramie wydaje się lepszym pomysłem. Jeśli znalazłeś się w podobnym, niekończącym się cyklu i dajesz sobie zbyt wiele wymówek, nadszedł czas na zmianę.

 

Nie zawsze, ale...

 

Chciałabym wierzyć, że jestem w stanie zapewnić sobie otoczenie bez rozpraszania. Ale zdarza się, że po prostu odpalam maszynę i robię to co zaplanowałam. Kiedy to piszę, zamierzam zakończyć ten post - a także napisać następne cztery, które planowałam ;)

Czasem myślę, żę po prostu potrzebuję przerwy, że pozytywne nastawienie przyjdzie samo. Może. W ciągu miesiąca, zanotowałam takich dni 6... I wtedy okazało się, że jeśli chcę być tą najlepszą wersją siebie, to nie mogę czekać z robieniem czegokolwiek na Dobre Dni. 

Kiedy obudziłam się dzisiaj doświadczając tego samego, uczucia, że w sumie to mogłabym dziś odpuścić bo nie czuję się dobrze, zastanawiałam się, co możnaby zrobić, aby obrócić ten dzień o 180 stopni. I tak to się zaczęło....

 

Zastanów się na co zużywasz swój czas

 

Mówi się, że powinniśmy używać swój czas mądrze. Jak często zwracamy uwagę na to, jak spędzamy czas? Co kilka minut, dostaję wiadomości i na nie odpowiadam, po czym zastanawiam się gdzie ten dzień upłynął?! Wczoraj przed wyjściem na siłownię i do biura zapomniałam zabrać ze sobą telefon. I wiecie co się stało???????

 

NIC

 

Nie przepuszczałam treści przez swój mózg, i ani telegram, whats app ani tym bardziej twitter się nie zawalił. Okazało się, że kiedy świadomie podejmuję wysiłek, żeby wyeliminować rozpraszanie, jestem też świadoma na co zużywam swój czas. Jest też kolejna sprawa - zdenerwowanie bo muszę skończyć post, a nawet go jeszcze nie zaczęłam, bo muszę skończyć poprzedni. Siadam zrobić robotę a nie martwić się o głupoty.

 

Uwolnij się od 'głównych' rozpraszaczy

 

Wkurzające otoczenie? Słuchawki ocaliły mój dzień nie raz. Telefon na biurku? No cóż, będzie mu też dobrze w silent mode. Jeśli martwisz się, że ktoś zespoiluje Ci ostatni epizod GoT - ogarnij najważniejsze, zrób szkic, zapisz co masz kontynuować i zrób sobie przerwę.

Nie ma niczego, czego nie lubię bardziej niż uczucie, że przebimbałam mój czas i moje nieustanne zmiany, by pozostać istotą produktywną i inspirującą. Nadszedł czas, aby zidentyfikować główne przeszkody, wyciągnąć kopytka z łóżka (lub pozostać w nim), wyciągnąć laptopa i wrócić do pisania. 

 

Mózg sam się nie wyćwiczy 

To o czym piszesz ma znaczenie, ktoś przeczyta to co napisałeś/aś właśnie wtedy, gdy nie był to 'Dobry Dzień'. Dopiero niedawno zaczęło mieć to dla mnie znaczenie. To, że ktoś zdecydował poświęcić kawałek swojego dnia, żeby to przeczytać , znaczy wiele.  Bywało, że kiedy zaczęłam pisać, za każdym razem chciałam mieć wpływ na czytelnika. A może tylko na siebie? Czasem musimy zaimponować tylko odrobinę - sobie.

Pisanie czegoś w co naprawdę wierzymy versus pisanie o tym co myślisz wszyscy chcą czytać może pomóc się spełnić. Ten punkt widzenia pokazał mi, żę jestem też czytelnikiem.

 

Jeśli mój własny kontent sprawia mi radość - to jestem na dobrej drodze.

Zajęło mi trochę czasu, zanim zdałam sobie sprawę, że piszę z właściwych powodów i że powinnam to kontynuować. Gdy uczymy się i rozwijamy jako twórcy, możemy spędzać czas na doskonaleniu umiejętności pisania, na warsztatach kreatywnych lub kursie online, pisaniu powieści i dzieleniu się pracą ze światem, ale to nie zaprowadzi nas daleko., jeśli nie jest to coś, co chcemy robić.

 

Nie musisz być pisarzem, żeby pisać. Nie musisz być pisarzem, aby dzielić się swoimi pomysłami ze światem. Słuchaj, nie znamy się, ale to nad czym pracujesz jest ważne, więc pracuj nad tym i pisz dalej.

 

Czytany 1233 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 maj 2019 12:32

Please publish modules in offcanvas position.