potwornie dobra strona graczy

odwiedź nas: Facebook

poniedziałek, 10 sierpień 2015 12:27

Bestiariusz Wiedźmiński #1 Alghule

Napisane przez Zekko
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Jeżeli mieliście kiedyś wątpliwości jak zabrać się do siekania monstrów rozmaitych, to Zekko pomoże wam swoją serią poradników. 

 

 

 

Ghul, alghul, co za różnica? – ktoś może powiedzieć. A jest i to dosyć spora, może nie ze względu na wygląd potwora, a ze względu na jego zachowanie podczas walki. Jeśliby na niego spojrzeć, to rzeczywiście na pierwszy rzut oka wydaje się być jak zwykły ghul. Jednak to, co sprawia, że różni się od swoich pobratymców to jego kolor, rozmiar i kolce. Alghul jest większy i ma bardziej bladą skórę, która dodatkowo pokryta jest kolcami. Ghule występują w licznych stadach, zazwyczaj niedaleko swojego gniazda. Alghule natomiast tworzą małe grupy lub żyją samotnie. Nie wykluczone jest, że spotkasz stado ghuli z alghulem na czele.

 
Alghul jest o wiele inteligentniejszy i silniejszy od ghula, więc jeśli nie będziesz ostrożny, to walkę z nim zakończysz bardzo szybko ekranem wczytania ostatniego zapisu.To cwane bestie i jeśli walczysz z więcej niż jednym osobnikiem, miej się na baczności!
 
Przed walką zalecam posmarowanie srebrnego miecza olejem przeciw trupojadom, lecz jeżeli grasz na ‘Drodze ku zagładzie’ zrób to obowiązkowo! Olej ten zwiększa zadawane obrażenia o 10%, co może okazać się bardzo przydatne. Tuż przed walką użyj znaku Quen, żeby szybciej zregenerować pasek energii. Gdy rozpoczniesz walkę, będziesz mógł od razu użyć innego znaku. Jak wspomniałem wcześniej, alghul posiada kolce, więc nie próbuj go atakować, gdy je wysunął. Każda taka próba ataku zada ci obrażenia lub rozbije tarczę Quen. Zamiast tego, poczekaj aż będziesz mógł użyć znaku Aksji – zmusisz go do ich schowania. W trakcie walki często wykonuj uniki, zmieniaj pozycję tak, aby znaleźć się z tyłu potwora. Ataki zadawane od tyłu mają większą szansę na obrażenia krytyczne. Obserwuj go, gdy się zatrzymuje, gdyż może wykonać atak obszarowy. Dodatkowo miej na uwadze, że tak samo jak ghule, alghule potrafią się leczyć. Gdy to robią, zaczynają świecić się na czerwono. Jeżeli masz przy sobie petardę Księżycowy Pył, możesz ją w tym momencie użyć, by powstrzymać stwora od dalszej regeneracji życia. I pamiętaj, wiedźmini nigdy nie lekceważą przeciwnika.
 
 
Czytany 4692 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 sierpień 2015 11:13
Zaloguj się, by skomentować