piątek, 27 luty 2015 12:29

Co robić, gdy znudzi nam się interfejs. Custom UI!

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Addonów do World of Warcraft jest wiele. Sama baza Curse liczy ich blisko cztery tysiące. Ich zastosowanie jest bardzo różnorakie. Jedne ułatwiają grę, inne monitorują i zbierają statystyki, a jeszcze inne po prostu ładnie wyglądają. Niżej przeczytacie o kilku znanych i lubianych UI.

ui1

Na tej ostatniej grupie skupimy się dzisiaj (ładne!). Dodatki modyfikujące interfejs możemy podzielić na addony upiększające dany element oraz na pełne, łatwe w użyciu i modyfikowalne UI. Budowanie własnego interfejsu z komponentów to dosyć złożony proces, który wymaga sporo czasu, samozaparcia i nutkę kreatywności. Z pewnością poświęcimy temu inny artykuł.


Załóżmy więc, że znudził nam się nasz dotychczasowy interface. Logujemy się do gry z zamiarem zmiany naszej graficznej otoczki, jednak zdajemy sobie sprawę, że za godzinę zaczyna się rajd. Okazuje się, że nie ma z tym żadnego problemu, bo dzięki gotowym, łatwym w instalacji i modyfikacji zestawom przystroimy nasz ekran w kilkanaście minut bez spóźnienia na zaplanowany masowy mord w Draenorze.

hpm_content_breaker.png

ElvUI

Przyjemny dla oka i minimalistyczny. Standardowo utrzymany w stonowanych kolorach i szarości, przyciąga uwagę osób nielubiących przebajerzenia. Ui bardzo proste w obsłudze, instalacji i modyfikacji. Posiada wbudowany instalator, dzięki któremu szybko dostosujemy jego wygląd do naszych potrzeb.

elvui

Po wklejeniu addonu do folderu interface i uruchomieniu w grze wyświetli nam się okienko instalatora, który w przystępny sposób skonfiguruje nam addon krok po kroku. Gdy jednak będziemy chcieli coś poprawić, wystarczy wejść w opcje, gdzie wszystkie ustawienia mogą zostać skorygowane. Ponadto addon posiada bardzo wygodną pomoc w przesuwaniu poszczególnych elementów dzięki rozłożeniu siatki i możliwości „sklejania” ze sobą obiektów.

ui2

Z ElvUI korzystałem przez większość dodatku Mists of Pandaria i gorąco mogę ten zestaw polecić. Zwłaszcza, że dzięki ogromnej łatwości edycji, możemy stworzyć ładne i niepowtarzalne UI.

Link: hpm_content_breaker.png
NUI
nui

Addon troszkę uboższy i mniej estetyczny, jednak bardzo ciekawy. W założeniu sprowadza większość elementów na dół ekranu, zostawiając nam duże i dosyć czyste pole kamery, dzięki czemu łatwiej nam będzie unikać wszelkiego zła zsyłanego nam pod nogi przez niemilców.

nui2

Dużą wadą tego zestawu jest brak wygodnego konfiguratora, przez co opcje modyfikacji uruchamiamy za pomocą czatu, co jest niewygodne i mało przejrzyste. Addonowi brakuje też szlifu. Tu i ówdzie zdarzają się niedoróbki, które obniżają komfort użytkowania. Jeżeli jednak podoba wam się takie ustawienie, to wydaje mi się, że warto dać nUI szansę.

Link: hpm_content_breaker.png
LUI v3
LUIv3

Pakiet z dosyć długą tradycją, wciąż rozwijany i mający ogromną rzeszę fanów. Futurystyczny, dosyć przyjemny w konfiguracji i przede wszystkim wygodny. Ciekawym pomysłem jest zmiana domyślnego koloru interfejsu w zależności od klasy, jaką aktualnie gramy.

Instalacja jest bardzo prosta. Po skopiowaniu i zastąpieniu folderu interface (pamiętajcie o wykonaniu kopii zapasowej, tak na wszelki wypadek) pojawi się opcja „instaluj”. Klikamy i „Pufff!”. Cieszymy się naszym nowym UI.

LUIv32

Konfigurator jest łatwo dostępny i wygodny. Jego złożoność może na początku przytłaczać, jednak po poświęceniu mu dłuższej chwili stanie się nam przejrzysty i czytelny. Największą zaletą LUI jest estetyka wykonania. Wszystkie grafiki są finezyjne i z klasą. W walce UI też sprawdza się dobrze, bo bary (ułożone domyślnie) układają się na wygodnych dla oka pozycjach.

LUIv34

Jeżeli lubicie dobre, skończone i estetyczne UI z nutką futuryzmu, to LUI jest zdecydowanie dla was. Osobiście uważam je za najładniejszy z interfejsów, przynajmniej do czasu pojawienia się stabilnej, łatwej w obsłudze i skończonej, anglojęzycznej wersji Silver UI. Próbkę możecie zobaczyć tutaj


A jak wygląda wasze UI? Czy korzystacie z gotowego pakietu? A może skonfigurowaliście swoje własne? Czy może jesteście tradycjonalistami i trzymacie się klasycznego interfejsu? Podzielcie się z nami w komentarzach!


Jeżeli spodobał się wam ten artykuł, lub chcecie być informowani na bieżąco co w trawie piszczy, zapraszamy was do polubienia naszego fanpage na facebooku. Zapraszamy również na nasz komunikator TeamSpeak (dlaczego? więcej informacji tutaj).


Czytany 1940 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 kwiecień 2015 12:04

Please publish modules in offcanvas position.