poniedziałek, 30 marzec 2015 21:30

Tankowie i healerzy - uprzywilejowane role w World of Warcraft?

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zjawisko nie jest nowe, ale dopiero teraz nabrało rozgłosu. Dyskusja o tankach zapisujących się do dungeonów wyłącznie po to, aby szybko dostać quest item, a następnie opuszczających grupę jak tylko go dostaną, wywołuje wiele emocji.

df-check-fail

Przez ostatnie kilka lat nie dało się nie zauważyć, że mnóstwo tanków i healerów opuszcza grupę, gdy tylko wejdą do instancji. Robienie dungeonów bez kompletnej grupy jest teraz ruletką. Co więcej, wejście tanka/healera z dpsem w pakiecie jest opłacalne! Oto co możesz zobaczyć w odpowiedzi na pytanie "Dlaczego tank i healer wyszli?".

i bought their que.

Nie wiem, czy to kwestia cwaniactwa, czy po prostu korzystania z okazji, ale czy takie zachowanie powinno zdarzać nam się aż tak często? Czy czekanie na okienko wejścia jest tak bolesne? Czy wymówka "to trwa za długo" wystarczy, żeby zostawianie grupy dpsów bez tanka/healera pozostawało uzasadnione? Zmuszanie reszty grupy do czekania na zastępstwo wydaje się niektórym w porządku — w końcu Blizzard pozwala na opuszczenie teamu w trakcie rozgrywki, więc dlaczego by tego zaprzestać?

Tankowie mogą sobie na to pozwolić — jeśli chcesz tankować, masz gwarantowany instant invite. Healerzy czasem muszą poczekać, ale zwykle nie trwa to długo. Jeśli jesteś healerem lub tankiem, spodziewaj się szybkiego wejścia. Możesz nawet pomóc kumplowi wejść do instancji szybciej, a potem po prostu wyjść.

DPS? Cóż, DPSi muszą czekać.

angry

Średni czas oczekiwania to czasem nawet 40 minut. Jeśli jesteś DPSem, to oczekiwanie bywa frustrujące tym bardziej, gdy po zabiciu mobków albo bossa, on lub ona (tank) zbiera co potrzebuje i PUF! (dźwięk znikania) - jesteście bez tanka.

Ty i reszta grupy odwaliliście swoją część, pomogliście wypełnić quest objective - ale to wasza nagroda jest opóźniona.

Być może dyskusja o tym problemie to droga do tego, aby nadal mówiło się o tym, jak przyjazne jest community World of Warcraft. Co myślicie o znikaniu w trakcie lub już na samym początku instancji?

Czytany 1590 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 lipiec 2015 20:42

Please publish modules in offcanvas position.